1/29/2017

O mnie
Tutti

Chwalebny rocznik 2000, dziewczyna o imieniu Magda mieszkająca w bliżej nieznanej miejscowości na Górnym Śląsku, gdzie zamiast powietrzem oddycha się smogiem. Przede wszystkim rozkochana w książkach Podróżniczka w Wyobraźni oraz Potterhead. Miłośniczka wszystkiego co włoskie...
No może za wyjątkiem lodów.

Kontakt: napisz.tutti@gmail.com

O Wenecji


... czyli jak to się zaczęło. No zwyczajnie - od książki z serii Ulysses Moore pod tytułem "Wyspa masek", na którą całkowitym przypadkiem natrafiłam w bibliotece szkolnej. Tak bardzo spodobał mi się motyw osiemnastowiecznej Wenecji przedstawionej w niej, że zaczęłam interesować się nie tylko samą Wenecją, ale i Włochami. Pasja ta trwa nieprzerwanie od końca 2011 roku do dnia dzisiejszego...8 komentarzy:

 1. Czytałaś może "Magiczną Gondolę"? Książka jest świetna no i jest Wenecja ;))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie cze tyłam. Z pewnością ją jednak przeczytam, jeśli w jakiś magiczny sposób dostanie się w moje posiadanie :)

   Usuń
 2. Jeszcze nigdy w życiu nie spotkałam osoby tak podobnej do mnie pod względem zainteresowań i charakteru. Włoskiego uczę się od zeszłego roku, ale od liceum chyba będę musiała na własną rękę, a chcę zdawać go na maturze (podstawę i rozszerzenie). Mam nadzieję, że dam radę :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja włoski prawdopodobnie będę mieć w szkole średniej i nie mogę się doczekać pierwszej lekcji, choć to może trochę dziwnie brzmi. Mam nadzieję, że uda Ci się spełnić twoje plany :)
   Miło spotkać kogoś podobnego do mnie :)

   Usuń
 3. Jeśli chodzi o naukę na własną rękę- życzę powodzenia, sama nauczyłam się w ten sposób rosyjskiego i hiszpańskiego od podstaw, a angielskiego "kontynuację". :) We wszystkich tych językach mówię obecnie płynnie. :) Oprócz tego w st. komunikatywnym dogadam się po niemiecku, francusku, czesku i wszystkich podobnych do tych języków. :D Więc da się? Da się! :) Trzymam kciuki! :)

  juliabloger.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękny blog, naprawdę mi się podoba. Powodzenia z językiem włoskim!

  OdpowiedzUsuń
 5. Teraz jestem ciekawa gdzie mieszkasz XD Bo również żyję sobie na Górnym Śląsku, gdzieś pośród tego smogu, heh.

  OdpowiedzUsuń

Wszelkie komentarze pod postami typu "Jaki super blog :) Ciekawy post. Zapraszam do mnie!" usuwam. Niech Twój komentarz nawiązuje do tematu mojego posta!
Nie bawię się w "obs. za obs.". Obserwuję blogi tylko wtedy, jeśli naprawdę mi się podobają.
Odwiedzam Wasze blogi w miarę moich możliwości...
Kontakt: napisz.tutti@gmail.com

Copyright © 2016 Only experiences , Blogger